Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomoc s registrací na ufonek

18.03.2007

Registrace

Prvním krokem do stáje je registrace. Registrace je zcela zdarma a otevírá bránu ke všem možnostem virtuální stáje Ufonek. Pro registraci stačí na hlavní stránce kliknout na odkaz „NOVÁ REGISTRACE”.

Obrazek


Po kliknutí na odkaz se zobrazí registrační formulář. Je nutné zadat všechny červeně označené údaje. Nezapomeňte si přečíst pravidla a zaškrtnout souhlas s nimi. Z bezpečnostních důvodů je uživatelský účet ve stáji vázán na funčkní email. Jeden email může být přiřazen maximálně jednomu účtu ve stáji. Zadaný email slouží jako pojistka při zapomenutí hesla či jiných problémech.

Obrazek

Po vyplnění údajů a odeslání formuláře se zobrazí hlášení o úspěšné registraci. Na zadaný email bude poslán aktivační klíč. Bez tohoto klíče není možné zaregistrovaný účet používat. Pozor tedy, aby vaše schránka nebyla např. plná!
V zaslaném emailu bude odkaz, na který je nutno kliknout pro plnou aktivaci účtu. Po kliknutí na něj (či přepsání do adresního řádku prohlížeče, není-li odkaz klikací) se zobrazí hlášení o plné aktivaci účtu a je již možné se přihlásit.

Obrazek

Přihlášení

Po přihlášení k účtu se zobrazí úvodní stránka pro registrované uživatele. Její součástí jsou informace o přihlášeném uživateli (1), stav bodového účtu (2), záložka pro práci se vzkazy (3), horní menu s důležitou záložkou „Můj profil(4) a levé menu pro pohyb ve stáji (5). Dále je zobrazena nástěnka, na které jsou aktuální informace o stáji, novinky, plánované úpravy a jiné zajímavosti.

Obrazek

Můj profil

Po kliknutí na záložku „Můj profil” se zobrazí informace o vašem účtu, konících, pejscích, mazlíčcích a majetku. Z tohoto místa vlastně uživatel celý svůj účet ovládá, dostane se ke svým koníkům a pejskům, vidí zde nejdůležitější informace o nich a může je přidávat, mazat či upravovat. Důležitou položkou je ID. Je to číselné označení uživatele ve stáji, slouží například při využívání SMS služeb.

První koník

Prvního koníka je vhodné si samostatně ustájit. Není dobré hned nějakého koníka kupovat, protože se může lehce stát, že díky nízkým zkušenostem koupíme špatně natrénovaného koníka za nepřiměřeně vysokou cenu.
Po kliknutí na tlačítko Ustájit v profilu (pod nápisem Moji koníci) se zobrazí formulář pro ustájení nového koníka. Při ustajování koníka je nutné vyplnit veškeré údaje. Samozřejmě, že údaje mohou být smyšlené, ale je možné zadat i údaje o skutečném koníkovi. Vkládání údajů je nutné věnovat pozornost, protože některé (zaměření, pohlaví, výška v kohoutku) se nedají měnit neustále, ale pouze vždy jednou za 30 dní.
Při vkládání fotografie je bezpodmínečně nutné dodržovat autorská práva a vkládat tedy pouze své vlastní fotografie či takové, u kterých máme svolení jejího autora. Pokud žádnou takovou fotografii nemáte, je možné využít fotografii z naší galerie.
Formulář na ustájení koníka vypadá po vyplnění takto:

Obrazek


Po důkladné kontrole správnosti vložených údajů můžeme kliknout na tlačítko Ustájit koně. Pokud vše proběhlo v pořádku, zobrazí se oznámení o úspěšném vložení koníka. Pokud nastala nějaká chyba (již použité jméno, špatně vložený údaj), bude nabídnuta možnost opravy. Jakmile se ustájení podaří, začne se koník zobrazovat ve vašem profilu a můžete se o něj starat.
Chcete-li místo koníka pejska či mazlíčka, postup je podobný, jen kliknete na tlačítko přidat pod nápisem Moji pejsci (chcete-li pejska) či Moji mazlíčci (chcete-li mazlíčka). Toto vše je stejně jako u koní umístěno ve vašem profilu.

Vzkazy

Hlavním komunikačním kanálem ve stáji jsou vzkazy. Pomocí vzkazů probíhají pestré diskuze, jsou zasílány upozornění od administrátorů, šířeny nejdůležitější novinky a zprávy, domlouvány různé aktivity apod. Pomocí vzkazů můžou uživatelé stáje neomezeně komunikovat s ostatními, ale s několika vyjímami. Je přísně zakázáno rozesílat řetězové dopisy, poplašné zprávy a pomluvy. Takovéto zprávy jednak zbytečně zatěžují chod systému a jednak vyvolávají u naprosté většiny uživatelů nevoli.
V přijatých vzkazech je zobrazen seznam vzkazů, které vám poslali jiní uživatelé. Nepřečtené vzkazy jsou odlišně zbarveny a navíc jejich počet je zobrazován v záložce Vzkazy na všech stránkách vpravo. Vzkazy je možné číst, mazat či na ně odpovídat.

Obrazek

Při odesílání vzkazu je nutné vybrat komu je vzkaz určen, vyplnit předmět a text vzkazu. Předmět by měl jasně a stručně vystihovat, o co v daném vzkazu jde. Je vhodné jej vyplňovat, aby každý věděl, čeho se týkají vzkazy v jeho stránce. Navíc administrátoři

Obrazek

Vzkazy by ovšem neměly sloužit jako skladiště různých informací. Uživatel by naopak měl své staré vzkazy pravidelně promazávat, aby se zbytenčně neukládaly ve stáji. Provozovatel nenese zodpovědnost za ztrátu libovolného vzkazu, byť by byl sebedůležitější. Navíc rychle rostoucí počet vzkazů (i 10 000 denně) nás občas nutí k promazání starších vzkazů ze všech schránek. Proto si dobře rozmyslete, zda se nevyplatí uložit si danou informaci na svůj počítač.

Můj účet

Bezpečnost

Bezpečnost až na prvním místě. Jistě by bylo nemilé, kdyby se někdo cizí dostal na váš účet a například smazal těžce natrénovaného koníka. Rozhodně by nebylo příjemné, kdyby si kdokoliv mohl číst vaše vzkazy s ostatními. Proto je důležité dodržovat několik bezpečnostních pravidel:

 • Silné heslo - je takové, ve kterém se vyskytují jak číslice, tak písmena včetně kombinací malých a velkých znaků. Čím více znaků heslo má a čím větší rozsah znaků zvolíme, tím lépe. Bezpečné heslo by mělo mít alespoň 6 znaků a mělo by být kombinací číslic, malých a velkých písmen a nesmí dávat smysl. Hesla typu „kone“ jsou naprosto nevhodná a přímo si koledují o prolomení.
 • Držet heslo v tajnosti - k tomu snad není co dodat. Vaše heslo nesmí znát nikdo jiný. I nejlepší kamarádka se může změnit v nepřítele, který ze škodolibosti zkazí vaši snahu. Ani administrátor nikdy nepotřebuje znát vaše heslo.
 • Ostražitost - pozor, kam své osobní údaje vkládáte! Jediné místo, kde se po vás chce heslo, je přihlašovací formulář na stránkách stáje. Nikam jinam heslo nezadávejte! Čas od času se vyskytnou různí podvodníčci, kteří slibují např. rychlejší přihlášení či jiné „výhody“. O každé takové vymoženosti ze strany stáje budete včas informováni. Navíc, vše co se týče stáje Ufonek, se odehrává POUZE na adrese http://staj.ufonek.net/, pozor tedy, jestli se náhodou nepohybujete na stránkách útočníka.
 • Odhlašování - při odchodu ze stáje je vždy nutné se odhlásit. Systém poté provede řadu opatření, která si vynutí nové zadání přihlašovacích údajů při pokusu o pokračování práce s účtem ve stáji. Obzvláště důležité je to ve školách, internetových kavárnách a jiných veřejných místech, kde nevíme, kdo další si po nás sedne k počítači. Pokud se při odchodu ze stáje neodhlásíte, je velice jednoduché se přes tlačítko Zpět v prohlížeči dostat na účet ve stáji a škodit.

Při dodržení těcho pravidel je téměř jisté, že se nikdo jiný na váš účet nedostane a vaši koníci zůstanou jen a pouze pro vaši potěchu.

Získávání bodů

Body slouží ve stáji jako virtuální platidlo. Za body můžete nakupovat v obchůdku, přihlašovat se do závodů, platíte ustájení za koníka a mnoho dalších. Abyste ale mohli nakupovat, musíte si nejdříve body vydělat. Ihned při registraci bude na vaše stájové konto připsáno 6000 bodů. Je to dostatečné množství na nákup základního vybavení pro prvního koníka, pro vás a na rozjetí se ve stáji. Dále je již jen na vás, jak budete body získávat. Zde je uveden přehled několika hlavních činností, za které je možno získat body.

 • Péče o koníka - za každé postarání se o vašeho koníka dostanete 40 bodů. Jedinou vyjímkou jsou tréninky.
 • Místní koník - pokud už máte obstarané své vlastní koníky, můžete vzít na procházku některého z místních. Za péči o místního koníka dostanete 50 bodů. O místního koníka se lze postarat jen jednou za 3 hodiny. Platí, že kdo dřív přijde, ten jezdí.
 • Služby - když si zamluvíte na některý den službu, musíte se v daný den dostavit. Vedle vašeho jména zaznamenaného ve službě se objeví políčko „splnit“. Když na to kliknete, splníte službu a přičtou se vám bodíky (400 bodů). Když v den služby nepřijdete, odečte se vám 600 bodů a další zamluvené služby se zruší. V kalendáři služeb se vždy zeleně podbarvuje políčko u dne, ve kterém je alespoň jedna služba volná. Službu si můžete zamluvit až 20 dní dopředu a můžete mít 5 služeb za měsíc.
 • Brigády - v sekci brigády si můžete vybrat prácičku, která se pro vás hodí. Zisk bodů je vždy jiný, podle toho, jak je práce ten den potřebná a jak dlouho u toho strávíte. Však uvidíte :o)
 • Akce a miniakce - zůčastněte se některé z právě probíhajících akcí a získejte nějaké ty body navíc.
 • Testy - zajímavou možnostní, jak otestovat své znalosti, jsou stájové testy. Po vyplnění testu se vám přičtou body podle množství správných odpovědí.
 • Nákup bodů - body jdou také koupit pomocí SMS - SMS služby 

Je ale spousta dalších možností, jak body získávat. Na každou novou možnost budete upozorněni na nástěnce nebo vzkazem. Pravidelně se objevují různé novinky, které jsou ohodnoceny body, je proto dobré sledovat dění ve stáji, aby vám nic neuniklo. I tyto zálkadní způsoby zisku bodů ale plně pokryjí běžnou útratu ve stáji.

Nákup majetku

Abyste mohli na svém koníkovi jezdit a účastnit se závodů, je nutné mít nějaké vybavení. To zakoupíte ve stájovém virtuálním obchůdku. Každá věc má svůj obrázek, cenu, popis, kategorii a dobu životnosti. Obrázek dává představu o tom, jak daná věc vypadá. Cena určuje, kolik je potřeba mít na svém účtu bodů, abyste si mohli danou věc koupit. Popis přináší pouze doplňující informace o věci. Kategorie určuje, do které oblasti daná věc spadá. Doba životnosti říká, jak dlouho majetek uživateli vydrží, než je nutné zakoupit nový. Neděste se, že např. ohlávka vydrží jen 160 dnů, i když ve skutečnosti může koník jednu ohlávku nosit několik let. Je to dané celkově „rychlejším životem“ ve stáji a životnost zboží tedy zcela reflektuje ostatní vývoj (rychlost tréninku koníka apod.). Jakmile si nějaké zboží vyberete, můžete si jej podrobně prohlédnout a případně zakoupit. Jakmile zboží zakoupíte, odečte se vám patřičný počet bodů a zboží se přesune do vašeho „Majetku“. Samozřejmě, že si můžete danou věc koupit i vécekrát (např. jednu ohlávku pro každého koníka).
Svůj majetek naleznete v záložce „Můj profil“. Zde je dole odkaz na všechen váš majetek. Po otevření se zobrazí přehledná tabulka majetku i s roztřízením do kategorií. Na libovolný majetek lze kliknout a otevřít si tak jeho detaily. Zde uvidíte kompletní popis majetku - obrázek, popis... Je také možné, pro větší přehlednost, si daný majetek převés k nějakému koníkovi (pejskovi, mazlíčkovi). Samozřejmě, že s ním pak můžete i nadále plně disponovat. Majetek můžete také kdykoliv smazat (vyhodit). Je to jako kdybyste nepotřebný kus něčeho vyhodili do popelnice. Nějakou dobu po nákupu můžete také zkusit daný majetek vrátit do obchůdku (když si například koupíte westernové sedlo a pak zjistíte, že už jedno máte). To je ale možné pouze v krátké době po zakoupení. Za vrácený majetek se vám vrátí i body.
Druhou možností, jak získat majetek, je koupit si ho v Bazaru. Zde si mohou uživatelé navzájem prodávat již použité zboží. Samozřjmě, že takovému zboží se zkracuje doba životnosti o tolik, jak dlouho měl majetek předchozí majitel. Kopíme-li si tedy např. ohlávku s životností 160 dní od někoho, kdo ji má už 3 měsíce, tak nám vydrží jen 70 dní. To se samozřejmě odráží v prodejní ceně majetku. Pravidla pro prodej a nákup majetku v bazaru jsou uvedena přímo na místě.

Licence

Pro závodění a vykonávání některých funkcí je nutné vlastnit patřičnou licenci. Licence jsou ve stáji tři: jezdce, trenéra a veterináře. Všechny se skládají na jednom místě, a to v sekci Ostatní. Pro získání licence je nutné vyplnit test na požadovaný počet procent (liší se podle druhu licence).

 • Licence jezdce je nutná k závodům. Každý, kdo se chce účastnit s koníkem jakéhokoliv závodu (vyjma speciálních závodů), musí tuto licenci mít. Bez ní nebude povolen zápis do závodu.
 • Licence trenéra je potřebná k vykonávání funkce Trenéra. Při licenci se ověří, jestli má uživatel dostatečné znalosti na to, aby mohl trénovat ostatní.
 • Licence veterináře je nutná k vykonávání funkce veterináře. Test ověřuje, zda je uživatel způsobilý starat se o cizí koníky.

Běžný uživatel potřebuje zpravidla jen licenci jezdce. Získat licenci musí každý samostatně, není možné licenci kupovat nebo ji nabýt jiným způsobem než vyplněním testu. Po získání licence se vám v profilu objeví u jména ikonka symbolizující patřičnou licenci (helma, bičík, injekce).

Kontextové menu

Pro snažší pohyb ve stáji je uživatelům umožněna volba vlastního kontextového menu. Kontextové menu se zpravidla objevuje kliknutím pravého tlačítka myši. Běžná nabídka prohlížeče je dosti nudná a zpravidla nepotřebná. Ve vašem profilu máte odkaz „Kontextové menu“, kterým se dostanete na úpravu této funkce. Můžete si vybrat, jaké oblasti chcete v menu zobrazovat. Správné nastavení a užívání značně zjednodušuje pohyb ve stáji. A nebojte se, při použití našeho menu nepřijdete o důležité funkce jako otevření odkazu do nového okna či otevření obrázku. Funkce menu je zaručená vprohlížečích MS Internet Explorer, Mozilla a Firefox. Z důvodů špatné podpory internetových standardů bohužel kontextové menu nefunguje v prohlížeči Opera. V dalších prohlížečích menu může, ale nemusí být funkční (či jen částečně).

Trestní rejstřík

Do trestního rejstříku mohou zapisovat pouze admini. Jakmile má někdo záznam v trestním rejstříku, nemůže se zapsat do pořadníku na funkci (případně je z něj vymazán). Pokud už uživatel funkci má, může o ni přijít. Koně majitelů se záznamy v rejstříku jsou znevýhodněni v závodech (obyčejných) a ze speciálních závodů můžou být smazáni (záleží na posouzení daných prohřešků, např. žebrání o hlasy je dostačující důvod, jiné věci být nemusí).

Existují tři závažnosti prohřešků:

 • Lehké prohřešky - věci jako inzerce ve vzkazech a jinde kde nepatří, tapetování apod. Takovýto prohřešek vydrží v rejstříku 14 dní.
 • Středně těžké prohřešky - řetězové dopisy, nedovolené upoutávky na jiné webové stránky, sprosté a jiné nadávky, urážky apod. Takové vydrží v rejstříku 21 dní.
 • Vážné prohřešky - prosby o hlasy a jiné pokusy o ovlivnění hlasování, vše výše zmíněné prováděné opakovaně, nabádání k porušování pravidel, kradení fotografíí (z internetu, plakátů, knížek, pohlednic...) apod. Tyto prohřešky vydrží v rejstříku 28 dní.

Samozřejmě v tomto výčtu nejsou uvedeny všechny možné prohřešky. Aktuální závažnost prohřešku vždy závisí na posouzení admina.

Funkce

Administrátoři

Administrátoři se starají o hladký a zábavný běh stáje. Pořádají různé akce a vyhlašují závody. Administrátoři také mají rozšířené pravomoce, mohou převádět body, kontrolují nákupy na trhu a v bazaru, přidělují funkce atd. Administrátorů je omezený počet a nemůže se jím stát každý. Ten, kdo má ambice stát se adminem, musí počítat s tím, že to obnáší spoustu práce a zodpovědnosti. Rozhodně to není pouze zábava. Pamatujte, že adminy si vybíráme sami. Proto se nás neptejte na to, jak se jím můžete stát! Až nastane pravá chvíle, zkontaktujeme vás. Snažte se být ve stáji co nejvíce, radit ostatním a být pro ostatní vzorem. Dodržujte všechna pravidla stáje.

Další funkce

Funkce jsou ve stáji jakýmsi zaměstnáním. Jsou určeny pro ty, kteří chtějí se stájí trávit více času a rádi by se zapojili do aktivního chodu stáje. Každá funkce má svůj popis a každý, kdo má funkci, má navíc bližší určení, co přesně má dělat. Existuje mnoho různých funkcí a každá obnáší něco jiného. S funkcí na uživatele připadá část zodpovědnosti, ale za ni dostane každý měsíc výplatu. Protože je o funkce obrovský zájem a počet míst je omezený, je vypsán pořadník. Do pořadníku se zapíše každý, kdo má o funkci zájem a až na něho přijde řada, funkci dostane. Pravidla pro pořadník jsou napsána přímo na místě, stejně jako popisy jednotlivých funkcí. Pamatujte, že je složité funkci získat, ale je velice snadné ji ztratit! Když někdo neplní své povinnosti řádně, je mu funkce odebrána a předána dalšímu zájemci.

Závody

Závody koní

Chcete-li se zúčastnit koňských závodů, musíte vlastnit licenci jezdce a základní výstroj + oblečení. Co přesně bude uvedeno u každé soutěže. Na závody má vliv fyzička koně, jeho zdraví a stav trenérského deníčku. A samozřejmě také vaše odpovědi.
Chcete-li se zúčastnit nějakých závodů, musíte mít především koníka, který je specializován na disciplínu některých závodů. V seznamu závodů si vyberete ten, který vám nejvíce vyhovuje a přihlásíte se do něj (dle levelu, na který je koník natrénován). Po přihlášení se vám automaticky odečte startovné. V seznamu závodů se pak u každého, kde jste přihlášení, objeví odkaz na vyplnění testu. Ten vyplníte pouze jednou za všechny přihlášené koníky. Po vyplnění testu v seznamu závodů vidíte již jen výsledek vyjádřený v procentech. Test není možno dělat znova nebo opravovat! Rozhodující je stav koníka v den přihlášení do závodu. Jak jsou na tom další účastníci závodu samozřejmě nevidíte. Jediné co si můžete zjistit, je seznam ostatních účastníků závodu.

Závody pejsků

Pro účast v psích závodech licenci zatím nepotřebujete. Potřebujete mít ale nějaké vybavení (specifikováno u každého závodu zvlášť) a pejska do některého z levelů a kategorií.

Speciální závody

Čas od času probíhají ve stáji speciální závody, které jsou odlišné od ostatních. Hlavním rozdílem je, že pořadí neurčuje stav koníka (pejska), ale hlasování uživatelů. Také není potřeba licence jezdce a vybavení. Zpravidla se dá hlasovat i pomocí SMS - jak na to, je napsáno vždy přímo u závodu/výstavy. Pořadí proto může ovlivnit naprosto každý. Tyto závody najdete v psích nebo koňských závodech nahoře.

Koníci

Ustájení

Každý měsíc se platí ustájení (600 bodů). Když do 25. dne měsíce nebude ustájení zaplacené, koník bude smazán. Ustájení můžete zaplatit v boxu svého koně kliknutím na ikonku ustájení (domeček).

Počet koní

Maximální počet koní, které můžeš v této stáji mít, je 10. Šest boxů (míst pro koně) je "zdarma" - můžeš si tedy ustájit šest koní zdarma ihned po registraci. Sedmé místo pro koně můžeš získat po zaplacení jednorázového poplatku 3000 bodů, osmé místo po zaplacení jednorázového poplatku 6000 bodů. Tento se platí v sekci Můj profil kliknutím na tlačítko Přidat. Koníka můžeš samozřejmě i smazat - tím se uvolní místo pro jiného. Pozor, za smazání koníka se platí 100 bodů jako ochrana proti nepoctivcům.
Nestačí-li vám místo pro koníky a již jste vyčerpali obě možnosti na přikoupení za body, můžete si další místa pro koníky pořídit za SMS. Více informací v sekci SMS služby.

Trénink koníka

Aby se koník mohl úspěšně účastnit závodů, je nutné s ním trénovat. Jsou dvě cesty, jak koníka trénovat. Oba dva způsoby se významě podílejí na celkovém natrénování koníka a tedy na úspěšnosti v závodech.

 • Fyzička koně - každý trénink zvyšuje fyzičku koně, pokud tedy trénujete pravidelně. Při prvním tréninku procento natrénování klesne, protože se s koníkem dlouho (nebo nikdy) netrénovalo. Chcete-li s koněm trénovat, klikněte na bičík - do pole pro ježdění se vám zapíše klíčové slovo TRÉNINK - to určuje, že jste s koníkem během ježdění i trénovali, proto musí být vždy na začátku celého zápisu. Za každý trénink se platí (60 bodů). Pozor - když budete trénovat příliš často, může se začít snižovat zdraví koně, protože je to pro něj velmi namáhavé, zvlášť, když na to není zvyklý.
 • Trenérský deníček - trénování s trenérem má vždy více úspěchů, než když člověk trénuje sám. Proto jsme zavedli trenérský deníček, který bude mít velkou váhu na to, jak se umístíte v závodě. Oficiálně trénovat vás můžou trenéři - ti také můžou do trenérských deníčků zapisovat. Zápis v trenérském deníčku nemůže být častější jak 1x za 24 hodin. Nechcete přece koně přetrénovat, že. Čím vyšší je procento v trenérském deníčku, tím lépe je váš koník připraven pro závody. TRÉNINK MŮŽE BÝT DO TRENÉRSKÉHO DENÍČKU ZAPSÁN JEN V PŘÍPADĚ, ŽE OPRAVDU TRÉNUJETE (V POKECU). Pro zápis do trenérského deníčku musíte mít u koně ve starání také napsán TRÉNINK.
  Další způsob trénování je bez trenéra - ZDE

Zdraví koníka

Společně s fyzičkou koně určuje připravenost koně na závody. Maximální hodnota u obou je 100%. Pokaždé, když s koníkem jen tak pojedete na vycházku a nebudete trénovat, se hodnota zdraví koníka o něco zvýší. Ovšem když koníka nebudete zase dlouho trénovat, tak začne zapomínat na disciplínu a hodnota fyzické přípravy mu začne klesat. Jako u skutečného koně je tedy třeba najít rozumný kompromis mezi tréninky a volnými vyjížďkami.

Stav kopyt

Hodnota určuje, v jakém stavu má váš koník kopyta. Při každém zaplacení stoupne stav na 90% a během dvou dnů se dostane na maximum, než podkovy hezky sednou. Poté se již opotřebovávají a po čase je potřeba opět koníka nechat okovat. Každé okutí stojí 300 bodů. Po zaplacení napište do péče -> kovář co má s kopýtky udělat. Pokud má koník kopyta ve špatném stavu, negativně se to projevuje na jeho zdraví.

Veterinární péče

Máte-li nějaký problém se zdravím vašeho koníka a potřebujete pomoc veterináře, musíte nejdříve zaplatit poplatek za veterináře 300 bodů. Ten se platí za každého koníka přímo u něj v boxe, kliknutím na injekci. Nemáte-li tento poplatek zaplacený, veterinář se vám nemůže věnovat. Také se po zaplacení koník rychleji „uzdravuje“ při volných projížďkách (zdraví se zvyšuje) a méně mu škodí přílišné trénování.
Veterinární deníček - Do něj veterináři zapisují své kontroly (příp. očkování apod.), o které si požádáte v sekci péče -> veterinář.

Připouštění

Do sekce Připouštění můžete zařadit svého hřebce. Cena připouštění by se musí pohybovat od 300 do 1300 bodů. Koník, kterého chcete zařadít do připouštění, musí mít v pořádku zdraví a kopyta. Za to, že umístíte svého koně do sekce připouštění, se platí 1600 bodů na 30 dnů.
Když budete mít zájem o připuštění své klisny některým z hřebců, stačí si vybrat a kliknout na tlačítko Připustit. Po vyplnění nezbytných údajů bude připuštění zaznamenáno a po 7 dnech se automaticky ustájí požadované hříbátko (pokud na něj budete mít v profilu místo).

Prodej / Nákup koníka

Pokud chcete svého koníka prodat nebo naopak koupit jiného, využijte našeho Trhu. Pokud koníka nabízíte, můžete také určit, kdo má přednostní právo nákupu - pokud se například dopředu s někým domluvíte. Cena za koníka na trhu nesmí být přehnaná a musí relfektovat jeho stav (natrénování, zdraví...). Také při nákupu si dávejte pozor, zda nekupujete nějakého mrzáka za hodně bodů. Koník může být administrátory z trhu vyřazen, pokud bude přehodnocen nebo mít kradenou fotografii. Bližší podmínky jsou uvedeny přímo na trhu.

Pejsci

Ustájení pejska

Každý měsíc se platí psí ustájení (600 bodů). Když do 25. dne měsíce nebude ustájení zaplacené, pejsek bude smazán. Ustájení můžete zaplatit v boxu svého psa kliknutím na ikonku ustájení (domeček).

Počet pejsků

Maximální počet pejsků, které můžeš v této stáji mít, je 10. Šest boxů (míst pro pejska) je "zdarma" - můžeš si tedy ustájit šest pejsků zdarma ihned po registraci. Sedmé místo pro psa můžeš získat po zaplacení jednorázového poplatku 3000 bodů, osmé místo po zaplacení jednorázového poplatku 6000 bodů. Tento se platí v sekci Můj profil kliknutím na tlačítko Přidat. Pejska můžeš samozřejmě i smazat - tím se uvolní místo pro jiného. Pozor, za smazání pejska se platí 100 bodů jako ochrana proti nepoctivcům.
Nestačí-li ti místo pro pejsky a již jste vyčerpali obě možnosti na přikoupení za body, můžeš si další místa pro pejsky pořídit za SMS. Více informací v sekci SMS služby.

Trénink pejska

Aby se pejsek mohl úspěšně účastnit závodů, je nutné s ním trénovat. Jsou dvě cesty, jak pejska trénovat. Oba dva způsoby se významě podílejí na celkovém natrénování pejska a tedy na úspěšnosti v závodech.

 • Fyzička pejska - trénink může zvyšovat fyzičku pejska, pokud tedy trénujete pravidelně. Při prvním tréninku procento natrénování klesne, protože se s pejskem dlouho (nebo nikdy) netrénovalo. Chcete-li s pejskem cvičit, klikněte na bičík - do pole pro péči se vám zapíše klíčové slovo TRÉNINK - to určuje, že jste s pejskem během starání i trénovali, proto musí být vždy na začátku celého zápisu. Za každý trénink se platí (60 bodů). Pozor - když budete trénovat příliš často, může se začít snižovat zdraví pejska, protože to pro něj může být namáhavé, zvlášť, když na to není zvyklý.
 • Trenérský deníček - trénování s trenérem (cvičitelem) má vždy více úspěchů, než když člověk trénuje sám. Proto jsme zavedli trenérský deníček, který bude mít velkou váhu na to, jak se umístíte v závodě. Oficiálně trénovat vás můžou trenéři pejsků - ti také můžou do trenérských deníčků zapisovat. Zápis v trenérském deníčku nemůže být častější jak 1x za 24 hodin. Nechcete přece pejsky přetrénovat, že. Čím vyšší je procento v trenérském deníčku, tím lépe je váš pejsek připraven pro závody. Pro zápis do trenérského deníčku musíte mít u pejska ve starání také napsán TRÉNINK.
  Další způsob trénování je bez trenéra - ZDE

Zdraví pejska

Společně s fyzičkou pejska určuje připravenost psa na závody. Maximální hodnota u obou je 100%. Pokaždé, když s pejskem jen tak půjdete na procházku či se mu budete jen tak věnovat a nebudete trénovat, se hodnota zdraví o něco zvýší. Ovšem když pejska nebudete zase dlouho trénovat, tak začne zapomínat na disciplínu a hodnota fyzické přípravy mu začne klesat. Jako u skutečného pejska je tedy třeba najít rozumný kompromis mezi tréninky a volnými procházkami či hraním.

Veterinární péče

Máte-li nějaký problém se zdravím vašeho pejska a potřebujete pomoc veterináře, musíte nejdříve zaplatit poplatek za veterináře 300 bodů. Ten se platí za každého pejska přímo u něj v boxe, kliknutím na injekci. Nemáte-li tento poplatek zaplacený, veterinář se vám nemůže věnovat. Také se po zaplacení pejsek rychleji „uzdravuje“ při volných procházkách (zdraví se zvyšuje) a méně mu škodí přílišné cvičení.
Veterinární deníček - do něj veterináři zapisují své kontroly (příp. očkování apod.), o které si požádáte v sekci péče -> psí veterinář.

Připouštění

Do sekce Připouštění můžete zařadit svého psa. Cena připouštění by se musí pohybovat od 300 do 1300 bodů. Pes, kterého chcete zařadít do připouštění, musí mít v pořádku zdraví. Za to, že umístíte svého psa do sekce připouštění, se platí 1600 bodů na 30 dnů.
Když budete mít zájem o připuštění své feny některým z pejsků, stačí si vybrat a kliknout na tlačítko Připustit. Po vyplnění nezbytných údajů bude připuštění zaznamenáno a po 7 dnech se automaticky ustájí požadované štěňátko (pokud na něj budete mít v profilu místo).

Prodej / Nákup pejska

Pokud chcete svého pejska prodat nebo naopak koupit jiného, využijte našeho Trhu. Pokud pejska nabízíte, můžete také určit, kdo má přednostní právo nákupu - pokud se například dopředu s někým domluvíte. Cena za koníka na trhu nesmí být přehnaná a musí odpovídat jeho stavu (natrénování, zdraví...). Také při nákupu si dávejte pozor, zda nekupujete nějakého mrzáka za hodně bodů. Pejsek může být administrátory z trhu vyřazen, pokud bude mít kradenou fotografii. Bližší podmínky jsou uvedeny přímo na trhu.

Mazlíčci

Ustájení mazlíčka

Každý měsíc se platí ustájení za mazlíčka (300 bodů). Když do 25. dne měsíce nebude ustájení zaplacené, mazlíček bude smazán. Ustájení můžete zaplatit v boxu svého mazlíčka kliknutím na ikonku ustájení (domeček).

Počet mazlíčků

Maximální počet mazlíčků je 6, nedá se nijak zvyšovat.

Zdraví mazlíčka

Zdraví mazlíčka stoupá při každém starání, když se staráte pravidelně a máte zaplaceného veterináře.

Veterinární péče

Každý měsíc se platí veterinář (150 bodů) - kliknutím na injekci v boxu mazlíčka. O kontrolu či pomoc veterináře můžete požádat v sekci Péče -> pro každý druh mazlíčků je tam kniha veterinářů. Veterinář se vám nemůže věnovat, když u mazlíka nemáte zaplaceného veterináře.

nejsou povinni na vzkazy bez předmětu vůbec reagovat. Při odpovídání na vzkazy je vhodné ponechávat historii předešlých zpráv, značně to usnadňuje situaci při řešení nějakého problému.Ve virtuální stáji ufonek jsem od 29.1.2009 a moc se mi tam líbí.Ikdyž sem tam opravdu jenom krátce získala jsem si tam i mnoho přátel a starání o zvířata je na mém dením pořídku


Pro zájemce můj login je: monickaaa tak mi můžete napsat vzkazPro ty co se ještě nezaregistrovali:URČITĚ TO ELESPOŇ ZKUSTE

Tohle vše a mnohem více najdete na webovkách www.staj.ufonek.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Royal Stable

(Claire, 25. 2. 2014 17:56)

Nová, živá a vymakaná stáj hledá členy. Že virtuálním stájím dávno odzvonilo? chceme dokázat opak. U nás najdete nejen hezké stránky plné chytře zpracovaných funkcí, ale i individualitu, fajn prostředí a zábavu. Zkuste zadat:
royal-stable1.webnode.cz

registrace

(eliška, 15. 2. 2014 11:52)

mam rada koně

vsalada

(VS alada, 20. 5. 2013 17:48)

Nová virtuální stáj zcela zdarma http://vsalada-cz.webnode.cz/

http://twil.webnode.cz/

(http://twil.webnode.cz/, 3. 11. 2011 13:20)

nová virtuální stáj není tak promakaná je to na neplaceném blogu a není uplně dodělaná ještě pár úprav ale můžeš se zaregistrovat a při štěstí se stát adminem do dvou dnů :http://twil.webnode.cz/

vsmrk

(vsmrk, 21. 4. 2011 23:24)

Nová virtuální stáj zdarma: http://www.vsmrk.cz